IT Analyst

B2Bnetwork
  • Job published1 day ago
  • Job expires in29 days
CategoryOther
Experience LevelSenior
RegionWarsaw
Company size101-500
Contact

Krystyna Sojko

Description

Opis projektu:
Projekt Sepa Instant, realizowany w ramach produktu GCN Modernizacja Płatności, oparty na mikroserwisowej architekturze. Rozwiązanie wykorzystuje technologie takie jak OpenShift i Kafka.

Wymagania kompetencyjne:
- Minimum 4 lata doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu analiz systemowych.
- Praktyczna wiedza na temat integracji aplikacji i przepływu danych (REST API, WebServices, SOAP, połączenia sieciowe, wymiana plikowa).
- Doświadczenie w pracy z narzędziami do przesyłania komunikatów za pośrednictwem brokerów (Kafka, SOA/IBM MQ, RabbitMQ).
- Umiejętność tworzenia dokumentacji, diagramów i opisu rozwiązań dla zespołów developerskich.
- Znajomość podstaw języków programowania, preferowana znajomość Java (umożliwiająca przeglądanie kodu i rozumienie potrzeb developerskich).
- Znajomość mikroserwisowych rozwiązań opartych na cloud readiness.
- Ogólna znajomość baz danych (Oracle, PostgreSQL) oraz umiejętność pozyskiwania danych przy użyciu SQL.
- Wiedza na temat bankowych systemów informatycznych lub pokrewnych systemów finansowych (mile widziane doświadczenie w obszarze płatności).
- Doświadczenie we współpracy z Product Ownerami, specjalistami ds. infrastruktury, architektury oraz testerami automatycznymi.

Umiejętności interpersonalne:
- Rozumienie kontekstu biznesowego i dążenie do precyzyjnego definiowania wymagań systemowych.
- Dobra organizacja pracy, samodzielność, proaktywność w działaniu.
- Umiejętność rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.
- Umiejętności komunikacyjne oraz pracy zespołowej.

Nice to have:
- Doświadczenie programistyczne.
- Doświadczenie w pracy w projektach prowadzonych zgodnie z metodyką Scrum.
- Znajomość technologii AVRO.
- Doświadczenie w raportach i rozliczeniach płatniczych.
- Znajomość standardów płatniczych ISO, zwłaszcza MX/ISO 20022.

Zakres obowiązków:

Analiza systemowa:
- Dekompozycja wymagań i pogłębiona analiza systemowa na podstawie wymagań biznesowych.
- Gromadzenie i analiza wymagań systemowych.
- Przygotowywanie dokumentacji i opisu rozwiązań związanych z procesami płatniczymi.
- Analiza istniejących systemów w celu pozyskiwania niezbędnych informacji.
- Mapowanie procesów i danych niezbędnych dla rozwiązań funkcjonalnych i systemowych.

Projektowanie rozwiązań:
- Udział w projektowaniu systemów i procesów poprzez wsparcie analityczne.
- Wsparcie zespołu developerskiego w przygotowywaniu opisów rozwiązań.
- Parametryzacja i przygotowywanie instrukcji dla środowisk.
- Wsparcie w projektowaniu optymalnych rozwiązań technicznych.

Wdrożenie rozwiązań:
- Udział w pracach wdrożeniowych opartych na wiedzy systemowej.
- Wsparcie prac analitycznych, implementacyjnych i testowych.

Testy rozwiązań:
- Wsparcie w przygotowywaniu scenariuszy testowych oraz automatyzacji testów.
- Wsparcie testerów w przygotowywaniu testów opartych na wiedzy systemowej.

Dokumentacja:
- Przygotowywanie dokumentacji funkcjonalnej oraz technicznej.
- Wersjonowanie dokumentacji w narzędziach takich jak JIRA i Confluence.

Technologie i narzędzia:
Metodyki: Agile/Scrum.
Narzędzia do notacji: UML, BPMN.
Narzędzia do modelowania: C4, Visio, Sparx, Draw.io, Miro.
Narzędzia zarządzania: JIRA, Confluence.

Klient preferuje pracowników, którzy mogą przyjeżdżać raz w tygodniu do biura w Krakowie lub Warszawie, ale rozważa również kandydatów pracujących w pełni zdalnie.

17,000 - 22,500 PLN

netto monthly (B2B, + vat if applicable)

Młodszy Specjalista ds. Obsługi KlientaAnwis sp. z o.o.Remote: Włocławek
    Undisclosed Salary
    26 days ago
    26 days ago